logo zmenšené.jpg
GEMEO - opály z Austrálie

www.australskyopal.cz
já v LR.jpg
Black Opal

Black Opal

Lokalita:Lightning Ridge// cena: 3650,-Kč// price: 146€
Boulder Opal

Boulder Opal

lokalita:Yaraka, cena:6500,-Kč// Price:260€
Black opal

Black opal

Lokalita: Lightning Ridge, neopracované kousky černého opálu, cena: od 100,-Kč/kus. Price: from 4€/piece
White Opal

White Opal

Bílý opál, lokalita: Coober Pedy, rozměr: 6x4 mm
Boulder Opal

Boulder Opal

lokalita: Quilpie (Queensland). Cena:1500,-Kč//60€
set č.1 - Závěs s kostičkami
P1040802.JPG
foto č. 2

foto č. 2

foto č. 3

foto č. 3

foto č. 4

foto č. 4

Boulder opály z lokality Yowah. Závěs tvoří 6 kusů kostiček a středový trojúhelník. Každá kostička má pěknou kresbu na všech šesti stranách a jsou uspořádány od největších (cca 12 mm) po nejmenší (cca 9 mm). Všechny kostičky jsou úhlopříčně provrtané a otvor má rozměr cca 2 mm.Trojúhelník má vrtaný otvor cca 3mm a jeho boční strana má větší opalizující plochu (foto č.3). Čelní kresbu u trojúhelníku prostupují tenké fialově a zeleně opalizující žilky (foto č.4).
set č.2 - 3 kusy
Další zajímavý set vrtaných boulder opálů z lokality Yowah. Vrtaný otvor středového kamene má průměr cca 3 mm, válečky jsou provrtané po celé své délce, otvor cca 2 mm. U středového kamene z jedné strany převládá fialová opalizace, z druhé strany je viditelná opalizace spíše v podobě drobně opalizujících teček/jiskřiček. Válečky mají kresbu i nerovnoměrnou opalizaci po celém svém obvodu. Opálky je možné zakoupit i jednotlivě.
Opět oboustranně leštěné opály se zajímavou kresbou po obou stranách. Výraznější kresba a také větší opalizující plošky jsou spíše na čelních stranách všech čtyř kamenů (viz foto č.1). Opalizující plochy jsou v odstínech světle modré a světle zelené. Tloušťka kamenů se pohybuje cca od 3 - 6 milimetrů, tomu odpovídají i vyvrtané boční otvory (cca 1,2 - 1,8 mm), tenké lanko nebo drátek lze lehce provléknout. Opály je možné zakoupit opět jako samostatné kusy.
set č.4 - 3 kusy
NOVINKA ! - vrtané kostičky, rozměr cca 1 centimetr, průměr vrtaného otvoru cca 1,5 až 2 mm (viz foto). Typická kresba z každé strany, některé plošky mají slabší fialovomodrou opalizaci. Také v tomto případě je středový kámen oboustranně leštěný, protože kresba je na přední i zadní straně. Výraznější opalizace je pouze na přední straně (viz foto). Vrtaný otvor středového opálu má průměr cca 3 mm.
Sada - 5 kusů
Oboustranně leštěné opály s charakteristickou kresbou na přední i zadní straně dává možnost vytvořit celou řadu zajímavých kombinací. Při pohybu a otáčení s každým kusem je viditelná barevná opalizace ve formě drobných jiskřiček, převládá modrá a zelená opalizace. Všech pět kusů má bočně vyvrtané otvory pro zavěšení na šňůrku nebo řetízek. Opály z této soupravy lze koupit i jednotlivě.
Pokud máte  dotazy, chcete si objednat a nebo si prohlédnout  více opálů z naší nabídky, napište nám prosím na  e-mail:
Black opal - vzor :  Harlequin
Black opal - vzor : Harlequin
Lightning Ridge
Lightning Ridge
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one